Ulica Slobode br. 5 +382 (0) 50 432 630 Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Šahisti "Rokade" prvaci države

Sjajne vijesti za Bijelo Polje donose šahisti sa tek završenog prvenstva Crne Gore.

Nakon što su prošle godine dominantno osvojili II ligu, šahisti bjelopoljske "Rokade" u sastavu IM Zoran Arsović, IM Goran Arsović, FM Milinko Rabrenović, Nenad Šćekić, Zoran Lazarević, Miodrag Miki Knežević i Jasmin Mehović su bez poraza osvojili i I ligu I tako se okitili još jednom zlatnom medaljom.

Klub koji predvode predsjednik prof.dr Đuro Đurović, mr.sc.dr Adnan Striković, Radonja Femić i Petar Zejak je u dvije godine napravio meteorski uspon i najlepša je šahovska priča koja se i dalje piše. Ne samo zbog uspjeha prve ekipe već i zbog činjenice da se ove godine uspješno predstavila i sa svojom filijalom ŠK "Bjelopoljac" koji je imao zapažen nastup u II ligi. Ali najveći uspjeh je nastup pionirske ekipe, koji je istorijski zbog činjenice da je prvi put Bijelo Polje imalo ekipu i u ovom rangu takmičenja.

"Uz zahvalnost opštini Bijelo Polje, posebno direktoru Centra za sport Marku Maslovariću najavljujemo nova poglavlja i nove uspjehe već ovog mjeseca na ekipnom rapid i blic prvenstvu Crne Gore koje je zakazano za 21 -23 maj", poručili su iz kluba.

Osvajanjem prvog mjesta šahisti Rokade plasirali su se u Premijer ligu.

 

Izvor: Studio sport