Dobitnici diploma „ LUČA“ i učesnici međunarodnih i državnih takmičenja po školama 2015/2016 godina

GIMNAZIJA „MILOJE DOBRAŠINOVIĆ“

 

Dobitnici diplome „Luča A“

 

1.Novović Ljiljana – đak generacije,

2. Topuzović Milada

3.Srdanović Neda

4. Perošević Viktor

5. Šebek Sofija

6. Banda Eldina

7.Piper Jelena

8. Bulatović Miraš

9. Šestović Jovana

 

 

Dobitnici diplome „Luča B“

 

  1. Suljević Edita
  2. Tvrdišić Danijela
  3. Tvrdišić Pavle
  4. Halilović Samra
  5. Hadžibegović Lejla
  6. Bogavac Tijana
  7. Bugarin Sofija
  8. Vlahović Miloš
  9. Drobnjak Ksenija
  10. Idrizović Demir
  11. Kovačević Bojan
  12. Lukić Milena
  13. Ljujić Aleksa
  14. Mekić Emir
  15. Mrdak Dušan, III mjesto na državnom takmičenju iz istorije
  16. Femić Bojan
  17. Femić Bojana
  18. Šćekić Gavrilo
  19. Mulić Ermin
  20. Numanović Mirza
  21. Čindrak Enis
  22. Damjanović Jovana
  23. Konatar Milena
  24. Rakonjac Jovana
  25. Softić Edita
  26. Tomašević Milica
  27. Hadžajlić Amer
  28. Bulatović Marija
  29. Drašković Rade
  30. Lukač Ena
  31. Mehonjić Alida
  32. Nišavić Milenko
  33. Novaković Pavle

 

 

Državno takmičenje:

 

  1. Višnjić Selma, II razred, II mjesto iz geografije
  2. Baltić Veselin, II razred, III mjesto iz geografije

 

Olimpijada znanja:

 

1. Kurgaš Ema , III razred, II mjesto iz biologije

2. Bošković Milena, III razred, II mjesto iz matematike

 

 

 

SREDNJA ELEKTRO – EKONOMSKA ŠKOLA

 

 

 

Dobitnici diplome „Luča A“

 

  1. Smolović Marija – đak generacije
  2. Pavićević Sandra
  3. Bulatović Nemanja
  4. Redžić Tamara

 

 

 

Dobitnici diplome „Luča B“

 

  1. Janković Saša
  2. Grbović Kenan
  3. Bošković Slađana
  4. Vojinović Boško
  5. Žarić Lejla
  6. Kasumović Dalida
  7. Konatar Lidija
  8. Madžgalj Kristina
  9. Hadžajlić Demir
  10. Šabović Adisa
  11. Omerović Almina
  12. Radulović Tijana
  13. Softić Amila
  14. Ćatović Samra

 

 

Na državnom takmičenju iz elektronike ekipa škole osvojila je II mjesto

 

Ekipu su činili sljedeći učenici :

  1. Bošnjak Amar
  2. Šćepanović Danilo
  3. Dizdarević Nerma
  4. Čoković Adnan

 

 

 

SREDNJA STRUČNA ŠKOLA

 

 

Dobitnici diplome „Luča A“

 

  1. Konatar Mirko
  2. Hadžović Alen
  3. Rebronja Armina

 

 

Dobitnici diplome „Luča B“

 

  1. Nišavić Nikola
  2. Fetić Edita
  3. Fetić Hajrija
  4. Smailović Erna

 

 

 

Državno takmičenje

 

I mjesto iz predmeta Fizičko vaspitanje atletika, disciplina 1000m osvojio je

1. Đurović Marko

 

 

II mjesto iz predmeta Bezbjednost saobraćaja i upravljanje vozilom osvojila je ekipa u sastavu :

  1. Hamzić Samed
  2. Konatar Mirko
  3. Zoronjić Emil

 

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „DUŠAN KORAĆ“

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

  1. Zajmović Ajlan – đak generacije
  2. Kujović Amela
  3. Idrizović Ikbala
  4. Hadžajlić Emir, III mjesto iz programiranja
  5. Medenica Ognjen
  6. Burdžović Ilma
  7. Vukić Vladan
  8. Kurgaš Dino
  9. Pačariz Amina, II mjesto iz biologije na Olimpijadi znanja
  10. Radović Anja
  11. Mehović Ermin

 

 

 

Olimpijada znanja :

 

- Kolić Amir, VII razred, I mjesto iz matematike

- Damjanović Ana, II mjesto iz hemije

 

 

Likovni radovi državno takmičenje:

- Mrdak Petar, I mjesto

 

 

 

Sport – državno takmičenje:

 

- Kolić Elsan, I mjesto u karateu

- Lučić Đorđije, II mjesto iz atletike na Regionalnom takmičenju

 

 

 

Državno i međudržavno literarno takmičenje:

  1. Rudić Andrijana, I mjesto recitatora u Crnoj Gori
  2. Popović Igor, III mjesto na Limskim večerima poezije u Priboju

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „MARKO MILJANOV“

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

  1. Matijašević Aleksa – đak generacije, I mjesto na Olimpijadi znanja iz matematike
  2. Mrdak Jovana
  3. Kljajević Marko
  4. Radović Anastasija
  5. Ćinćur Nemanja
  6. Bećirbašić Ilma
  7. Drašković Šćepan
  8. Radović Jovana
  9. Grba Aleksandra
  10. Balijagić Ena
  11. Marković Katarina
  12. Janketić Anđela
  13. Šestović Dušan
  14. Vuković Jana
  15. Šećerović Deniz
  16. Popović Anđela
  17. Gušmirović Almina
  18. Madžgalj Dragana
  19. Kolić Arabela
  20. Ljujić Jovana
  21. Šećković Tamara
  22. Ćatović Ahmet
  23. Vojinović Anđela

 

 

Državno prvenstvo Crne Gore u atletici (žene) ekipno II mjesto na takmičenju u Baru

  1. Cvijović Nikolina, atletika – 100 m + štafeta,
  2. Balijagić Ena, atletika – 300 m + štafeta,
  3. Balijagić Erna, atletika – 600 m + štafeta,
  4. Magdelinić Mileva, - skok u dalj + štafeta,
  5. Mrdak Jovana, – skok u vis,
  6. Korać Ivana, - kugla,

 

 

 

Međunarodni literalni konkurs – Festival „Kraljevstvo bijelih rada“: Sarajevo

- Šećerović Damir, I mjesto

- Balijagić Erna II mjesto

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „RISTO RATKOVIĆ“

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Madžgalj Irena – đak generacije, I mjesto na 4 Međunarodnoj NIS Olimpijadi znanja u Novom Sadu iz ruskog jezika, I mjesto na Međunarodnom konkursu u kazivanju stihova na ruskom jeziku „Nebeski dobošar“ i II mjesto na Međunarodnom literalnom konkursu „Duško Trifunović“

2. Mujović Ivan

3. Kučević Amina

4. Šćekić Nikolina

5. Kačar Majda

6. Raičević Teodora

7. Muradbašić Elvira

8. Terzić Matija

9. Hadžibegović Humejra

10. Durović Amil

11. Zulović Minela

12. Nikolić Nikolina

13. Crnovršanin Adis

14. Prebiračević Momčilo

 

 

Državna takmičenja:

 

  1. Zlajić Andrea, učenica VIII razreda, I mjesto u spelovanju iz engleskog jezika na državnom takmičenju „Spelling bee“ održanom u okviru GIMFEST-a na Cetinju

 

Ženska košarkaška ekipa OŠ „Risto Ratković“ osvojila je III mjesto na državnom takmičenju

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „VLADISLAV SL. RIBNIKAR“- RASOVO

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

  1. Trubljanin Enisa – đak generacije
  2. Crnovršanin Damir – đak generacije
  3. Veličković Ivana
  4. Taruh Elvis
  5. Beganović Ajla
  6. Kuč Eldina
  7. Muratović Ajla
  8. Crnovršanin Lejla
  9. Čampar Vasilije
  10. Gredić Ilda
  11. Trubljanin Alisa
  12. Smakić Hamza

 

 

 

Državno takmičenje iz oblasti: „Šta znaš o saobraćaju“

- Veličković Vasilj, učenik VI razreda, osvojio je I mjesto

- Badžić Sara, učenica VI razreda, osvojila je I mjesto

- Adžibulić Erna, učenica VI razreda, osvojila je II mjesto

- Baričević Vladimir, učenik VI razreda, osvojio je II mjesto

Ekipno su osvojili I mjesto

 

 

Sport – Atletika

1. Smakić Hamza, učenik IX razreda, osvojio je I mjesto na 100m

Ekipno II mjesto

 

Literalno stvaralaštvo:

  1. Musić Vasil, osvojio je III mjesto na 3 Međunarodnom festivalu poezije „Kraljevstvo bijelih rada“

 

Ekologija:

  1. Kuč Eldina, osvojila je I mjesto na konkursu za najbolji literalni rad na temu „Zaštita ozonskog omotača“

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „NEDAKUSI“ – NEDAKUSI

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Beganović Elma – đak generacije

2. Veličković Tijana

3. Ramović Berina

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „ 9 MAJ“ – SUTIVAN

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Ćatović Amina – đak generacije, II mjesto na Olimpijadi znanja iz biologije, III mjesto na Državnom takmičenju iz biologije

2. Lazović Jovana

3. Konatar Božica

4. Konatar Aleksa

5. Timotijević Miloš

 

 

 

Muška odbojkaška ekipa osvojila je na Državnom takmičenju III mjesto

 

1. Banda Damir

2. Konatar Aleksa

3. Nasufović Zijad

4. Alilović Mumer

5. Banda Elsan

6. Knežević Stefan

7. Kujović Amel

8. Radović Radovan

9. Halilović Kerim

10. Striković Arnes

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „PAVLE ŽIŽIĆ“ – NJEGNJEVO

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

 

1. Kojović Anja – đak generacije

2. Nedović Andrijana

3. Čoković Anisa

4. Barać Nikola

5. Gredić Hana

6. Omerović Aldijana

7. Hašinović Belma

8. Tvrdišić Anđela

 

 

- Kojović Andrea, učenica VII razreda na Olimpijadi znanja iz matematike osvojila je I mjesto

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „VUK KARADŽIĆ“ – BISTRICA

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

  1. Gogić Aćim – đak generacije

 

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „MLADOST“ – KANJE

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

  1. Arslanović Nejra – đak generacije
  2. Kapetanović Lejla

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „ALEKSA – BEĆO ĐILAS“ – RAVNA RIJEKA

 

Nema diplome „Luča“ niti osvojenih nagrada

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „MILOVAN JELIĆ“ – PAVINO POLJE

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Vojinović Manojle – đak generacije

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „KRSTO RADOJEVIĆ“ – TOMAŠEVO

 

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Krgović Miloš – đak generacije

2. Rakočević Tijana

3. Kujović Novica

 

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „RIFAT BURDŽOVIĆ – TRŠO“ – LOZNA

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Petrić Ljubica – đak generacije

2. Hasanagić Aldina

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „MILOMIR ĐALOVIĆ“ – SUŠICA

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Smakić Ajla – đak generacije

 

OSNOVNA ŠKOLA „BRAĆA RIBAR“ – ZATON

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Bošković Stefan – đak generacije

2. Simonović Radivoje – đak generacije

3. Balević Uroš

 

 

OSNOVNA ŠKOLA „21 MAJ“ – GODUŠA

 

Dobitnika diplome „Luča“nije bilo

 

1. Šabotić Lejla – đak generacije

 

OSNOVNA ŠKOLA „ŠUKRIJA MEĐEDOVIĆ“ – GODIJEVO

 

Dobitnici diplome „Luča“

 

1. Pajović Ilija – đak generacije

 

ŠKOLA ZA OSNOVNO MUZIČKO OBRAZOVANJE

 

- Đaković Nemanja - đak generacije i osvojena „bronzana lira“na Državnom takmičenju 43 festival mladih muzičara Crne Gore u Podgorici --

 

 

Državno takmičenje 43 festival mladih muzičara Crne Gore u Podgorici:

Zlatna lira:

 

Dječji troglasni hor – dirigent – prof. Jelena Đaković

 

  1. Kuč Vladimir - flauta, osvojena zlatan lira, prva i druga nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu u kategoriji standardni i nestandardni duo i specijalna nagrada
  2. Miladinović Laura – klavir – specijalna nagrada na Državnom takmičenju u Podgorici, prva nagrada na Međunarodnom takmičenju u Bečeju i prva nagrada na Međunarodnom takmičenju održanom u Tivtu
  3. Veličković Matija - gitara, „zlatna lira“ nestandardni duo u Podgorici i prva nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija nestandardni duo

 

 

„Srebrna lira“

 

  1. Jovanović Balša – harmonika, „srebrna lira“ u Podgorici i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Novom Sadu
  2. Cmiljanić Anja – gitara, „srebrna lira“ u Podgorici
  3. Femić Slađa – gitara, „srebrna lira“ u Podgorici
  4. Obradović Jovana – gitara, srebrna lira u Podgorici, II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Bečeju i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu
  5. Beganović Anadi – flauta, „srebrna lira“ u Podgorici, kategorija standardni duo i II nagradu na Međunarodnom takmičenju u Tivtu
  6. Rakonjac Isidora – klavir, „srebrna lira“ u Podgorici i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo
  7. Španjević Lana – flauta, „srebrna lira“ u Podgorici i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo
  8. Rakonjac Helena – klavir, „srebrna lira“ u Podgorici i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo

 

„Bronzana lira“

 

  1. Višnjić Emina – violina, „bronzana lira“ u Podgorici, II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Bečeju i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo
  2. Vreva Damir – harmonika, „bronzana lira“ i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Novom Sadu
  3. Pilica Elid – harmonika, „bronzana lira“ i I nagrada na Međunarodnom takmičenju u Novom Sadu
  4. Kurgaš Sara - gitara, „bronzana lira“, II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Bečeju i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu
  5. Hadžajlić Tarik - gitara, „bronzana lira“, II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Bečeju i I nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu
  6. Štulić Adrijan – klavir, „bronzana lira“ i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Bečeju i I nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo
  7. Idrizović Emina – flauta, „bronzana lira“,u Podgorici, kategorija standardni duo --
  8. Rečević Milena – flauta, „bronzana lira“ standardni duo i pohvala na istom takmičenju
  9. Zajmović Tarik – klavir, „bronzana lira“ u Podgorici, kategorija standardni duo --
  10. Mrdak Jana – violina, „bronzana lira“ i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo
  11. Stefanović Nađa – klavir, „bronzana lira“ i II nagrada na Međunarodnom taknmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo
  12. Perošević Anastasija – klavir, „bronzana lira“ i I nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija klavirski duo
  13. Radović Anja – klavir, „bronzana lira“ i I nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu
  14. Martinović Larisa – klavir, „bronzana lira“, kategorija klavirski duo
  15. Kojović Andrea – klavir, „bronzana lira“, kategorija klavirski duo
  16. Ljuca Ema –klavir, „bronzana lira“ i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija klavirski duo
  17. Rakonjac Teodora – klavir, „bronzana lira“, II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Bečeju i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija klavirski duo
  18. Rabrenović Milica – klavir, „bronzana lira“, kategorija klavirski duo
  19. Ećo Asija – klavir, „bronzana lira“, kategorija klavirski duo
  20. Španjević Lana – flauta, „bronzana lira“ i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo
  21. Mrdak Ivana – flauta, Bronzana lira, kategorija duo flauta
  22. Đurović Milica – violina, II nagrada na Međunardonom takmičenju u Bečeju i II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu
  23. Dizdarević Iman – klavir, II nagrada na Međunarodnom takmičenju u Tivtu, kategorija standardni duo