Direktor Doma zdravlaj dr Rasim Agić uručio je danas predsjedniku Opštine Bijelo Polje Aleksandru Žurići plaketi za doprinos i podršku u projektu izgradnje ove ustanove od velike važnosti za Bijelo Polje i sjever Crne Gore.
- Ne samo učestvovanjem u finansiranju izgradnje Doma zdravlja u vrijednosti od preko milion eura, uključujući i komunalne takse, nego u svim fazama izgradnje, počev od projektovanja tokom same izgradnje i naročito tokom opremanja objekta, zaslugom lokalne samouprave i predsjednika Žurića, obezbijeđena su sredstva donacijom Turske agencije za koordinaciju i međunarodnu saradnju TIKA. Ova plaketa, smatramo, simbolična je zahvalnica za sve učinjeno za ovu ustanovu i korisnike zdravstvene zaštite, kazao je dr Agić.
On je ganglasio da će Dom zdravlja uskoro realizovati odobrenu donaciju od japanske Ambasade u vrijednosti od 80.000 eura, za izgradnju ambulante u bjelopoljskom selu Sušica.
- Takođe, imamo idejne i druge projekte za prostorno i objektno poboljšanje uslova za rad Doma zdravlja, kazao je dr Agić.