Delegacija Opštine Bijelo Polje, koju su činili predsjednik Opštine Petar Smolović i šef Kancelarije za međunarodnu saradnju Damir Mustajbašić, boravila je u radnoj posjeti Republici Turskoj, gdje su posjetili pobratimsku opštinu Burhaniju, sa kojom Bijelo Polje njeguje prijateljske i partnerske odnose još od 2013. godine.
Tokom sastanka sa predsjednikom Opštine Burhanija Alijem Kemalom Devecilerom razgovarano je o zajedničkoj istoriji, kulturnim vezama koje povezuju naše narode, kao i o mogućnostima unapređenja buduće saradnje u oblastima kulture, turizma, privrede i lokalne samouprave.
U prijateljskoj i srdačnoj atmosferi potvrđena je obostrana spremnost za nastavak i jačanje partnerskih odnosa između dvije opštine, uz poseban akcenat na povezivanje građana i institucija.
Pored Burhanije, delegacija Opštine Bijelo Polje posjetila je i opštine Ajvalik i Gomeč, gdje su sa predsjednicima opština Mesutom Erginom i Melihom Bagcıjem razgovarali o mogućnostima saradnje i razmjene iskustava.
























.jpg)